Ознака: бои

Занимливости

Што значат боите на пастата за заби?

Деталите околу пакувањето на производите, како што се круговите на ќесичките со чипсови и симболите на етикетите за козметика можат да бидат мистични за просечниот потрошувач. Со години, на Интернет […]

Мода

3 модни комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Модните комбинации на бои не се менуваат толку често колку што изгледа. Многу остануваат во тренд неколку години и се претвораат во класици. Исто така, има многу неочекувани пресврти кога […]

Мода

Психологија на боите: Носењето на овие нијанси докажано го подобрува расположението

Во деновите кога има недостаток на сонце и градските улици се обоени во сива боја, расположението на многумина е многу кревко и генерално лошо. Многумина ја гледаат зимата како период […]

Занимливости

Уште една загатка која ги полуди сите: Каква боја се овие папучи?

Пред неколку ходини хит на Интернет беше фустанот за чија боја се водеа жестоки дебати на социјалните мрежи. Сега, зборуваме за овие папучи. Погледнете и одговорете: Каква боја се тие? […]

Занимливости

Прво дознајте што означуваат боите, а потоа одлучете какво јајце ќе подарите

Црвеното јајце е симбол на Велигден поради новиот живот, плодноста, компарацијата со Христовото воскреснување. Некои сметаат дека црвената е вистинската велигденска боја, но не случајно јајцата за Велигден се подготвуваат во […]

Вести

Сите знаеме што симболизира црвеното јајце, но што означуваат останатите бои?

Црвеното јајце е симбол на Велигден поради новиот живот, плодноста, компарацијата со Христовото воскреснување.Некои сметаат дека црвената е вистинската велигденска боја, но се смета дека не случајно јајцата за Велигден […]

Занимливости

Дали знаете што означуваат боите на цвеќето

Бидејќи и цвеќето е еден вид комуникација, би требало да ги испочитувате неговите значења, особено оние поврзани со боите. Црвената боја симболизира љубов, убавина, храброст и секогаш е сигурен избор со кој […]

Вести

Ванковска: Оние кои фрлаа со бекатон по главите на полицајците и уриваа споменици, сега се бунат за протест на оние кои ги одбрале боите на државното знаме!

СИТЕ партии треба да ја отфрлат ЗАЕДНО албанската платформа и тоа под ИТНО. Таа е можеби пишувана во Скопје, ама е заверена во Тирана. Таа задира во сериозни прашања, за […]

Занимливости

Дознајте што значат трите бои на забната паста и зошто се важни..

Сигурно во текот на миењето заби сте се запрашале што всушност значат боите на пастата. Ви откриваме што тие претставуваат и како секоја од нив влијае на вашите заби. Можеби […]