Ознака: болест

Занимливости

Мртва е веќе 500 години, но им помага на докторите да победат страшна болест

Мумијата на жртвувана 15- годишна девојка која 500 години  стои  замрзната, би можела да крие големо медицинско откритие кои ќе спаси многумина.Смрзнатото  мумуфицирано тело на 15- годишна девојка е  пронајдено […]

Живот

Безопасно дупче на кожата, ја криело вистината за подмолна болест

Клер Ворнер мислела дека виолетовото  дупче  на нејзината дојка е безопасно, се додека пријателката не и проследила статија во  која укажувало дека можеби  се работи  за сериозна болест.Кога  воочила промена […]

Живот

Ова девојче доби мистериозна болест од нешто што милиони тинејџери користат СЕКОЈ ДЕН!

Фрустрирани, мајката и бабата побарале чаре на интернет. Наскоро откриле нешто чудно.Кенеди Одом, 15-годишно девојче од Мемфис со месеци страдала од мистериозна болест. Добила болни пликови и рани околу устата, […]

Фото

Оваа фотографија пред 16 години го ОБИКОЛИ СВЕТОТ: Денес, ова бебенце изгледа вака!

Оваа фотографија пред 16 години го обиколи светот. На 19 август 1999 година медицинскиот тим во Нешвил изврши операција на бремената Џули Армас – односно на 21 недела старото бебе […]

Видео

ДОКТОРИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА ПОЛУДЕЛА: Се` било јасно кога побарале од неа да нацрта часовник!

Неверојатно било да се гледа Сузан Кахалан како страда и лежи во болничкиот кревет. Оваа млада новинарка не била истата како порано – тоа ги растажило сите кои ја познавале.„Во […]