Ознака: брод

Вести

Кина вели дека „избркала“ американскиот разурнувач

Кинеската војска го „избрка“ американскиот разурнувач кој наводно пловел во близина на островите Парацел (Ксиша) во Јужното Кинеско Море, соопшти во средата командата на јужниот театар на Народноослободителната војска (ПЛА). […]

Занимливости Историја

Во Црно море пронајден бродот „Ерменија“, потопен 1941 година од нацистите

Во Црно море пронајден бродот „Ерменија“, потопен 1941 година од нацистите Местото на кое е потопен бродот „Ерменија“, кого 1941 година го нападна германската авијација, се наоѓа 15 милји од […]

Балкан

Ова е момчето од Србија што е заразено со коронавирусот- семејството во солзи, ова е неговата последна желба

Стотици патници се заклучени во нивните кабини, а тестовите за коронавирус продолжуваат. Младен на бродот “Diamond Princess” работи како келнер веќе седум години. Иако боледува од коронавирус, се чувствува добро, […]

Контроверзни фајлови

Сам во океанот: Најспектакуларното бегство од СССР

Пливал два дена и три ноќи во морето со ајкули, без сон, храна и вода… На дрскиот бегалец само ѕвездите му го покажувале патот кон новиот живот. Станислав Курилов уште […]

Вицотека

Појак виц немате слушнато: Тони Михајловски раскажува виц – Хорхе оди во посета на Русија (Видео)

Нашиот претседател отишол во посета на Русија. Го пречекува Медведев со убава лимузина и нашиот претседател го прашува: Бате Медведев твоја ли е таа лимузина? Леле, колку убава лимузинааа. Сакаш […]

Балкан

Се уште не е изгаснат пожарот на грчкиот брод

Значително се намалени жариштата и чадот од пожарот во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“. Грчките пожарникари веќе трет ден се обидуваат целосно да го изгасат пожарот и да ги отстранат […]