Ознака: брод

Занимливости Историја

Во Црно море пронајден бродот „Ерменија“, потопен 1941 година од нацистите

Во Црно море пронајден бродот „Ерменија“, потопен 1941 година од нацистите Местото на кое е потопен бродот „Ерменија“, кого 1941 година го нападна германската авијација, се наоѓа 15 милји од […]

Балкан

Ова е момчето од Србија што е заразено со коронавирусот- семејството во солзи, ова е неговата последна желба

Стотици патници се заклучени во нивните кабини, а тестовите за коронавирус продолжуваат. Младен на бродот “Diamond Princess” работи како келнер веќе седум години. Иако боледува од коронавирус, се чувствува добро, […]

Вицотека

Појак виц немате слушнато: Тони Михајловски раскажува виц – Хорхе оди во посета на Русија (Видео)

Нашиот претседател отишол во посета на Русија. Го пречекува Медведев со убава лимузина и нашиот претседател го прашува: Бате Медведев твоја ли е таа лимузина? Леле, колку убава лимузинааа. Сакаш […]

Балкан

Се уште не е изгаснат пожарот на грчкиот брод

Значително се намалени жариштата и чадот од пожарот во гаражата на бродот „Елефтериос Венизелос“. Грчките пожарникари веќе трет ден се обидуваат целосно да го изгасат пожарот и да ги отстранат […]

Вести

Бродот „Мис Стоун“ денеска ќе биде изваден од езерото

Бродот „Мис Стоун“, кој вчера потона во каналот Студенчишта, по што од него се излеа нафта и се закани природна катастрофа, денеска ќе биде изваден од езерото.Откако претставниците на локалната самоуправа, надлежниот […]

Вести

Кит дигнал брод во воздух

Покрај австралискиот брег денеска кит се судрил со спортски рибарски брод и го кренал во висина, при што едно лице изгубило свест, додека тројца туристи се здобиле со фрактури на […]

Балкан

Билјана е самохрана мајка цепи дрва и копа канали за да ги прехрани своите 10 деца!

Билјана Кокиќ (32) од Брод е самохрана мајка на 10 деца и секој ден треба да обезбеди најмалку 33 оброци.Пет деца одат на училиште, па за нив е потребен школски […]

Сцена

ОПА! Сигуро не сте знаеле како изгледа Мили кога ќе се СОБЛЕЧЕ

Погледнете како изгледа Мили  кога ќе се соблече.Александар Милиќ Мили, фронтменот на бендот „Милиграм“, моментално се наоѓа на турнеја, но според фотографиите кои  ги објавува на Инстагарам делува како  да […]