Ознака: брод

Вести

Бродот „Мис Стоун“ денеска ќе биде изваден од езерото

Бродот „Мис Стоун“, кој вчера потона во каналот Студенчишта, по што од него се излеа нафта и се закани природна катастрофа, денеска ќе биде изваден од езерото.Откако претставниците на локалната самоуправа, надлежниот […]

Вести

Кит дигнал брод во воздух

Покрај австралискиот брег денеска кит се судрил со спортски рибарски брод и го кренал во висина, при што едно лице изгубило свест, додека тројца туристи се здобиле со фрактури на […]

Балкан

Билјана е самохрана мајка цепи дрва и копа канали за да ги прехрани своите 10 деца!

Билјана Кокиќ (32) од Брод е самохрана мајка на 10 деца и секој ден треба да обезбеди најмалку 33 оброци.Пет деца одат на училиште, па за нив е потребен школски […]

Сцена

ОПА! Сигуро не сте знаеле како изгледа Мили кога ќе се СОБЛЕЧЕ

Погледнете како изгледа Мили  кога ќе се соблече.Александар Милиќ Мили, фронтменот на бендот „Милиграм“, моментално се наоѓа на турнеја, но според фотографиите кои  ги објавува на Инстагарам делува како  да […]

Сцена

Угро по стапките на Ноне – заминува да работи на брод

Сигурно го паметите по неколку песни кои оставија белег на македонската музичка сцена. Никола Угриновски –Угро, изгледа, сфатил дека нема леб од создавање музика во Македонија, па, како што пренесува […]

Вести

Крузер четири дена без гориво, патниците се тепаат за храна

Лускузниот брод “Карнивал Триумф“ останал без гориво, среде Мексиканскиот залив по пожар во погонскиот дел на бродот.  Светските медиуми јавуваат дека состојбата на бродот е драматична поради недостигот на струја, […]