Ознака: вежби

Живот

Вежби од професионалец, еве како жените да имаат рамен стомак

Неостварената желба на многу жени одсега може да стане реалност. Многу жени посакуваат да имаат рамен стомак, но тоа бара време и вежбање, затоа фитнес инструкторката, Наташа Јовановска, објави серија […]

Нега и убавина

30-минутни вежби со мала пилатес топка за цврст задник и рамен стомак

Без разлика колку се трудите, рамниот стомак и затегнатиот задник понекогаш изгледаат недостижно, затоа што тие области од телото бараат посветен тренинг и упорност, што на многумина им недостасува. Со […]

Живот

Вежба за истегнување за сите што премногу седат

Многу луѓе веќе голем дел од времето го минуваат седејќи, претежно поради природата на работата. Без физички активности, нашето тело потешко се движи и почнува полека да акумулира вишок маснотии. […]

Сцена

Најсексапилниот маж на светот ги открил навиките на кои им го должи неверојатниот изглед

Актерот Идрис Елба се закити со ласкава титула на најсексапилниот маж на светот во 2018 година. Со ваквата одлука на списанието “People” се сложуваат и мажите и жените. 46-годишниот британски […]

Нега и убавина

ФИТНЕС Кои вежби навистина помагаат за ефикасно отстранување на целулитот?

Многу жени постојано се борат со кората од портокал што се јавува најчесто во пределот на бутовите и задникот,но знае да се појави и на други делови од телото. Кога […]

Живот

Вежби за дланки за оние кои голем дел од денот минуваат на тастатура

Тастатурите, глувчињата и мобилните уреди се практични поради многу причини, но воопшто не „лежат“ природно на дланките. Затоа не е ни чудно што многу луѓе чувствуваат болки во зглобовите на […]

Живот

Како да се решите од подбрадокот брзо и лесно?

Познато е дека кожата и мускулите се опуштаат како поминуваат годините, а една од првите последици е подбрадокот. Но, освен годините, причина за појавата можат да бидат и вишокот килограми, […]

Живот

Најдобрите вежби за подобрување на расположението се многу поедноставни отколку што сте мислеле

Лошото расположение може да ви го расипе целиот ден. Во овие денови веројатно планирате долго вежбање со надеж дека ендорфините ќе ви го подобрат расположението. Но според едно ново истражување, […]

Живот

Едноставни вежби за слаб струк

Со три едноставни вежби за струк и областа околу стомакот ќе ги согорите вишокот на килограми, и ќе се осеќате позадоволни. Зајакнување на горните стомачни мускули Легнете на подот. Повлечете […]