Ознака: Велес

Вести Избор на уредникот Издвојуваме Македонија

Реобјавено од 2018та и 2014та: Три години затвор за велешанец што украде 150 ќебапи!!!

Да се потсетиме, на тоа како работите се тераат во Македонија, во случај да сте заборавиле… Пред некоја година беше објавена оваа вест, вечерва ја преобјавуваме. 31 – годишен велешанец […]

Вести

Доцна синоќа полицајци: Биле нападнати од дрвокрадци

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци. Како што дознаваат тие, еден од полицајците има отворена повреда на главата, […]

Црна хроника

Велешанец заврши во притвор поради силување

Велешанец заврши во притвор поради силување Во два наврати, во два дена ја силувал својата комшивка. М.С. е задржан за понатамошна постапка, а за настанот е запознаен Јавен обвинител. Увид […]

Вести

Правеле свадба во двор во Велес среде епидемија на коронавирус

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р.Д.(41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 08.05.2020, во периодот […]

Вести

ЗАСТРАШУВАЧКИ: Повици за Џихад кај велешката Црна џамија, среде Македонија

  ЗАСТРАШУВАЧКИ: Повици за Џихад кај велешката Црна џамија, среде Македонија Ова е повеќе од страшно. Дали на овие закани ќе реагираат властите, оти очигледно проповедта беше искористена за да […]

Uncategorized Црна хроника

Покрај Тиквешко Езеро најдено е тело на починат маж

Покрај Тиквешко Езеро најдено е тело на починат маж Информацијата е потврдена но за жал нема многу детали. Мажот е пронајден во атарот на селото Ресава. Портпаролот на СВР од […]