Ознака: венчавка

Занимливости

Веднаш по венчавката, младоженецот погледна во телефонот, а тоа ја промени неговата судбина

Судбината понекогаш знае да си поигра со луѓето на неверојатен начин. Доказ за ова е токму и приказната на 57-годишниот Ричард Парсел од Англија. Мажот долго време ја подготвувал свадбата […]

Вести

Насмеана невеста позираше по венчавката во Бејрут, а потоа се сѐ стресе- по трагедијата остана само чад

Либан ги живее можеби најпеколните мигови од своето постоење. На секоја минута стигнуваат морничавите видеа кои говорат за катастрофата која го потресе целиот свет. На едно од тие видеа се […]

Сцена

Се ожени Столе Стоилов- без свадба, но со бебе на пат

Капитенот на ракометарниот клуб Вардар, Столе Стоилов се ожени. Неговата избраничка Даница и Стоилов очекуваат принова. Судбоносното „ДА“ младиот брачен пар го заокружи со граѓански брак. Столе и Деница со […]

Сцена

Ништо од свадбата од соништата- Викторија Лоба ја откажа венчавката, а за причината реши да не се срами да проговори

Ништо од свадбата од соништата. Нашата позната пејачка Викторија Лоба поради пандемијата на коронавирусот мораше да ја откаже закажаната свадба со партнерот Ѓорѓи. Оваа информација ја откри токму Лоба во […]

Живот

Ја чекаа својата свадба од соништата, но се појави коронавирусот: Тие сепак решија да се венчаат, но дома

Поради коронавирусот, многу парови мораат да ги откажат или одложат своите свадби. Тоа им се случи на Ели и Џои кои ја подготвиле нивната свадба од соништата, но се соочиле […]

Живот

Љубовта го победи вирусот: Уникатна венчавка поради страв од коронавирусот

Често, венчавките не се одвиваат според долго планираниот распоред, но бидејќи инфекцијата со корона вирусот продолжува упорно, една венчална церемонија во Сингапур се одржа без невеста и младоженец. -Џозеп Јев […]

Магазин

Венчавката ја фотографирале од воздух, останале во шок кога ги виделе фотографиите

Оваа фотографија од венчавка го прошета целиот свет заради еден морничав детаљ. Младенците сакале фотографии од воздух, а кога ги добиле имале што да видат. Во дворот во близина на […]