Ознака: ВКУСНО

Кулинарство

Фантастична торта од која ќе побарате парче репете

Доколку сте од оние кои преферираат лесни и брзи рецепти без премногу состојки и комплицирани чекори за подготвување, тогаш ќе ја обожавате оваа торта. Она што е најдобро кај оваа […]

Кулинарство

Торта со бисквити и чоколаден домашен крем – Вкусна фантазија која брзо се прави

Оваа торта на изглед е толку прекрасна, при што ќе помислите дека за нејзината подготовка се потребни долги часови. Но, всушност е многу едноставна – ред пишкоти, ред бисквити, ред […]

Кулинарство

Брзо и лесно – Жербо коцки кои ќе ги направите за 25 минути

Овој „старински“ рецепт ќе ве врати во детството, со неодоливиот вкус на кекс со додаток на мармалад од кајсии и ореви. Доколку сакате да подготвите нешто слатко, без да губите […]

Кулинарство

Како да направите чоколадни кекси?

Погледнете го овој рецепт како да направите фантастично меки и вкусни чоколадни кекси што ќе го воодушеват целото семејство. Како да направите чоколадни кекси? Потребни состојки: 100 грама маргарин 100 […]