Ознака: Владо Мисајловски

Економија

Мисајловски: Озбилни сте?

Озбилни сте, прашува поранешниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски, откако штипските власти се пофалија со изградени 1000 метри на пат во едногодишниот отчет. За една година сте направиле […]

Вести

Мисајловски: Изградба и асфалтирање на преку 100 нови улици

Изградба и асфалтирање на преку 100 нови улици, да нема неасфалтирана улица во Ѓорче Петров, најави кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.-За градежна експанзија, за […]

Вести

Зоран Заев треба да каже до каде се 500-те километри нови автопати кои ќе ги гради во Република Македонија, наместо да се занимава со лаги и измислици.

Зоран Заев треба да каже до каде се 500-те километри нови автопати кои ќе ги гради во Република Македонија, наместо да се занимава со лаги и измислици. Лагите на Заев […]

Вести

Груевски: Финишира изградбата на патот од Скопје кон Сончев град, идниот месец ќе се пушти во употреба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерот за траспорт и врски Владо Мисајловски изврши увид во активностите на патот од Скопје кон Сончев град кој кон средината на месец […]

Вести

Мисалјовски на средби со Туркиш ерлајнс и ТАВ за авиолинија од Македонија до САД и Канада

Мисајловски, како што соопшти Министерството за транспорт и врски, ја образложил потребата од воспоставување ваква авионска линија со цел Република Македонија да има можност директно да се поврзе со прекуоакеанските […]

Вести

Мисајловски: Се гради пешачката патека околу Преспанското езеро

Во тек е изградбата на пешачката патека околу Преспанското езеро во должина од околу 5 километри, напиша на својот ФБ профил министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски.-Патеката ќе се […]

Вести

Мисајловски изврши увид на реконструирањето на улиците во Општина Ѓорче Петров

Започна асфалтирањето на улиците во општината Ѓорче Петров кои беа уништени од поплавите. Преку 30 улици и патишта ќе се реконструираат во оваа општина, изјави денеска министерот за транспорт и […]

Вести

Ќе се гради трет експресен пат: Потпишан договорот за Штип-Кочани, инвестиција вредна 20 милиони евра

Потпишан е договорот за изградба на експресниот пат од Штип до Кочани, објави денеска министерот за транспорт и врски Владо Мисајловски при денешната посета на Штип. Патот ќе биде со […]