Ознака: градежни работи

Македонија

Заради градежни работи на патот Прилеп -Битола, сообраќајот пренасочен

Сообраќајот на делницата Прилеп-Битола кај Технолошко индустриската зона Прилеп од денеска ќе се пренасочеува на регионалниот пат. Како што известува фабриката “Карпош“ АД Скопје во наредните три месеци ќе се […]

Вести Македонија

“Партизанска“ и утре затворена за сообраќај

Заради градежни работи на булеварот “Партизански одреди“ во Влае и асфалтирање прекоп извршен од БЕГ кај Порта Влае, викендов има привремен сообраќаен режим. Денес од 8 часот наутро е затворен бул. […]

Вести Македонија

Блокирани сите улици од Карпош до Ѓорче Петров

Булеварот “Партизански одреди” на потегот од трговскиот центар “Сити мол“ до Ѓорче Петров повторно е блокиран , заради изведба на градежни работи. Покрај ова блокирани се и алтернативните патишта, па […]

Локална самоуправа

Увид во градежни работи на улица „Ѓорче Петров“

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Сокол Митровски и директорот на ЈП „Улици и патишта“, Синиша Ивановски денеска /07.11.2016 година, понеделник/ беа во увид во […]

Вести

Трајановски: Започнаа инженерски зафати во Сингелиќ

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, денеска изврши увид на градежните работи во Сингелиќ, каде што се поставуваат бетонски цевки кон улиците и домовите на жителите.Како што информира Трајановски, се […]

Издвојуваме

Водостој ќе продолжи со изградба на Градежни работи за надградба со реконструкција на железничката станица Битола- Кременица

Би сакале да го искажеме својот став во врска со извршувањето на проектот градежни работи за надградба со реконструкција на железничката станица Битола-Кременица, како дел од Коридорот 10.Водострој е водечки […]

Вести

Инвестиција од 26 милиони евра овозможува изградба на нови канализациони линии во Прилеп

Инвестиција од 26 милиони евра овозможува изградба на нови канализациони линии во Прилеп која е во полн ек.Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и прилепскиот градоначалник Марјан Ристески вчера извршија надзор […]