Ознака: Градската болница „8 Септември“

Вести

Градската болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне и со редовни операции

Градската општа болница „8 Септември“ од 27 јули ќе почне со редовни операции и за пациентите кои досега чекаа да бидат ставени на програма. Дневно ќе се прават по три […]

Вести

Пред Градската болница роднините чекаат информации за повредените во автобуската несреќа

Пред Градската болница „8 Септември“ собрани се стотици членови од семејствата, роднини и пријатели на повредените и загинатите од денешната автобуска несреќа што се случи на автопатот Скопје – Тетово. […]