Ознака: грмежи

Вести

Времето денес нестабилно со грмежи и пороен дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Oд пладневните часови ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Локално врнежите ќе имаат интензивен карактер, а […]

Вести

Денес пеколни температури, утре бура

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информира дека утре попладне ќе настапи значителна промена на времето во Македонија. Претпладнето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне на повеќе места ќе има […]

Вести

Повторно промена на времето, погледнете ја прогнозата за утре

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ-индексот ќе […]

Вести

Попладне дожд, а од утре…

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе се […]

Вести

Поројни дождови и грмежи: Еве какво ќе биде времето утре!

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне променливо и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.Температурата ќе […]