Ознака: Грција

Регион

Грците продаваат остров кој е вистинска туристичка дестинација: Прекрасните заливи со кристално чиста вода можат да бидат само ваши, доколку ја платите оваа цена

Островот Келифос, познат и како Островот на желките е еднa од главните туристички атракции којa се наоѓа во близина на Неа Мармарас во Грција, а истата се продава за неверојатни […]

Вести Свет

Делови од тела на тројца мигранти пронајдени на пруга во Грција

Според соопштението на грчките власти денес на пруга во близина на границата со Турција биле пронајдени распарчените тела на три лица, за кои се верува дека се мигранти кои во текот […]

Вести Македонија

Земјотрес во Грција ја стресе и Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, денес на 19.11.2018 година во 05:47 […]

Регион

Нов земјотрес во Јонското Море во близина на Закинтос

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтероват скала е регистриран попладнево во Јонското Море, на 49 километри југозападно од грчкиот остров Закинтос. Според првичните податоци на атинскиот Институт за […]

Живот

Погодете какви здрави продукти јадат нашите соседи

На нашето поднебје добрата храна отсекогаш била приоритет, нешто на кое се посветува внимание, време и љубов, централна намирница што не’ поврзува на секој социјален настан. А што всушност значи […]

Избор на уредникот

ИТНО: Нова предлог спогодба за решавање на спорот со Грција!

Сподоби попут Пиже, Katerina Kozlova, Petar Arsovski и слични маргиналци од третата орбита на насилно-инсталиранава власт цело време повторуваат и повторуваа дека немало друго решение за спорот со името, ако не сме го прифателе […]

Дестинации

Туристи во Грција нашле 7.000 евра на улица, нивната постапка ја расплака сопственичката на парите

Младиот британски пар, 24 годишниот Едвард Гибсон и 22 годишната Џесика Франк пронашле кеса во која имало 7.000 евра додека се шетале на улиците на грчкиот град Агиос Николаос на […]

Избор на уредникот

СУРТУЦИ ЕМ ШУТРАЦИ

Овие тутурутки ги оставија за на крај да свират… турцу! Демек тие, пратеници од првиот парламентарен состав, се обидоа да одглумат некакви авторитети пропалитетети и да бидат шлаг на тортата… […]

Регион

Крај на туристичката сезона: Падна снег во Грција

Многу туристи кои користат годишен одмор во летувалиштата во Грција, биле вчудоневидени и изненадени од призорот. Не е необично во Грција да падне снег, но годинава дошол многу рано, во […]