Ознака: Дара Бубамара

Сцена

ДАРА БУБАМАРА ЗА МАЛКУ ЌЕ ГО ЗАГУБЕЛА ЖИВОТОТ Пејачката проговори за несреќата!

Пејачката Дара Бубамара има голема самодоверба и честопати ја предупредуваат за брзото возење. Сепак, не беше возењето нешто што за малку ќе ја чинеше живот, туку нешто друго. Дара откри […]

Сцена

ДАРА РАСКИНА СО МОМЧЕТО?! Со овој потег им дадоа до знаење на сите дека е КРАЈ!

Пејачката Дара Бубамара веќе некое време ужива во врска со 24 години помладиот Тони, а сега се шпекулира дека парот наводно раскинал. Нивната врска крена многу прашина, со недели се […]

Сцена

„ОДМОР ЗА ОЧИТЕ НА ТОНИ“ – ДАРА БУБАМАРА ИГРА НА ЈАХТА: Го сврте задникот кон камерата, па заводливо се виткаше на музиката!

Пејачката одлично се забавува. Дара Бубамара веќе неколку дена ужива во Дубаи, од каде започна да објавува фотографии кога пристигна, а неодамна го сподели луксузот во кој ужива. Откако ја […]

Сцена

Снимаше видео, па сама се издаде дека не ослабела: По оваа глетка никој не и верува на Дара Бубамара дека не користи фотошоп

Српската пејачка Дара Бубамара секојдневно на својот Инстаграм профил споделува со фановите фотографии и видеа како вежба. Таа неколку пати во јавноста тврди дека ги симнала вишокот на килограмите, меѓутоа […]

Сцена

Дара Бубамара по гласините за раскинувањето, пороговори за односот со Тони, но и за тоа зошто постојано носи црни очила

Таинствена Дара Пејачката Дара Буабамара е сакана и во родниот град Нови Сад, таа не ја симнува насмевката од лицето, со што на сите им носи среќа како вистинска бубамара. […]

Сцена

ОВА НЕ Е ЗА ВО ЈАВНОСТ! Дара Бубамара тргна да се тепа со дваесетина мажи на свадба, еве што се случи!

Шок! Дара Бубамара, пејачка, еднаш го раскажа најголемото лудило што го направила во текот на нејзината кариера. Имено, таа беше подготвена да се тепа со 20 мажи. – Најлудата работа […]

Сцена

Дара Бубамара првпат проговори за врската со 24 години помладото момче

Дара Бубамара првпат проговори за врската со нејзиното 24 годишно момче кои сите го знаат како Тони, но негово вистинско име е Марко. Како што истакна во нејзиното последно интервју, […]

Сцена

Дара Бубамара го прослави 12-иот роденден на синот, а за ваква роденденска торта многумина може само да сонуваат

Пејачката Дара Бубамара го прослави роденденот на својот Констатин кој го има од бракот со Милан Кесиќ. Имено, наследникот на Дара наполни 12 години, а пејачката се потруди да му […]