Ознака: ДЕСПАСИТО

Сцена

„Деспасито“ ги собра Латино Греми наградите

Годинешниот мегахит „Despacito” на Порториканците Луис Фонси и Деди Јенки освои најмногу Латино Греми награди на 18-то доделување кое се одржа сношти во Лас Вегас.Песната победи во категориите: пeснa на […]

Сцена

Ова е госпоѓата Деспасито-сите гледавте во пејачот, а никој не ја забележа неговата секси сопруга

Песната Деспасито се уште е една од најбарните периодов. Спотот се приближува до цифрата од три милијарди прегледи на Јујуб, а Луис Фонси, авторот на овој хит е во центарот […]

Занимливости

Ѕвездите на „Деспасито“ бесни на претседателот на Венецуела

Авторите на светскиот хит „Деспасито“ го обвинија претседателот на Венецуела, Николас Мадуро дека ја искористил нивната песна во политички цели.Мадуро во телевизиско шоу изминатиот викенд изведе изменета верзија на овој […]

Занимливости

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро објави своја верзија на светскиот хит „Деспасито“

Ја започна изборната кампања со преработка на „Деспасито“-Претседателот на Венецуела е убеден дека ќе победи на изборите.-Ќе видиме дали ќе успееме, вели насмеаниот Мадуро во едно интервју за националната телевизија […]

Сцена

Песната „Деспасито“ забранета- еве во која држава и зошто!

Властите во Малезија забранија емитување на популарната песна „Деспасито“, поради „неисламската содржина“ на текст на овој планетарен летен хит.Оваа држава во југоисточниот дел на Азија имаа строги закони за цензура, […]

Меѓународен фудбал

ВИДЕО-Неверојатна преработка: „Despacito“ испеана од илјадници луѓе во навивачка верзија и со трубачи

Несомнено е дека „Деспасито“ стана можеби и најголем светски хит во последниов период, имавме видено секакви инструментални преработки, а има и навивачка верзија придружена со трубачи.Хитот на Луис Фонси и […]