Ознака: ДИК

Вести

Тајна средба: Дали сепак ќе има избори во октомври?

По пропаднатите избори закажани за 5. јуни, се шпекулира дека Зоран Заев интензивно се залага за одржување на нови избори закажани за октомври.Откако СДСМ запиша уште еден неуспех во својата […]

Вести

СДСМ бега од избори заради непрочистен список, а не дава предлог како да се прочисти

Обвинувањата на опозицијата за непрочистен избирачки список се параван, односно алатка на СДСМ за одложување на изборите. Партијата на Заев која избега од избори заради наводно непрочистен список, одбива да […]