Ознака: ДУИ

Вести

Човек на Теута Арифи од ДУИ вмeшaн во aфepaтa „Peкeт“ со Бојан Јовановски?

Висок функционер на ДУИ во извршната власт потпишал неколку документи поврзани со аферата на Бојан Јовановски, познат како Боки 13, велат самите извори на партијата ДУИ, инсистирајќи на тоа да […]

Вести

СДСМ и ДУИ треба да го објават името на заедничкиот претседателски кандидат

Јавноста и натаму очекува објава на името на заедничкиот претседателски кандидат на коалициските партнери СДСМ и на ДУИ, што го договорија лидерите на двете партии Зоран заев и Ал Ахмети. […]

Избор на уредникот

Нов „таен“ извештај на параполицијата на Мицковски, препорачано удварање на ДУИ

Ова што ќе го прочитате не делува како извештај на параполиција, туку како текст на полуретардирани забегитиси кои се играат политика, врз грбот на Македонците. Во време кога се менуваше […]

Политички партии

ДУИ на претседателски избори ќе оди со свој кандидат

На синоќешната седница во партиското седиште во Мала Речица членовите на Централното претседателство на ДУИ едногласно донеле одлука на претстојните претседателски избори партијата да оди со свој кандидат. Ова била првата […]

Избор на уредникот

Не е дозволена амнестија за воени злосторства и државите секогаш можат да ги обноват запрените судски постапки!

Според ФОКУС, текстот од 29 мај 2014 (интернет издание) не е дозволена амнестија за воени злосторства и државите секогаш можат да ги обноват запрените судски постапки! Со оглед на тоа дека […]

Uncategorized

Независен: Мицкоски во аут, власта ќе оди директно кај пратениците

Се стеснува просторот за дискусија со пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување двотретинско мнозинство во Собранието за да се изведе уставната ревизија предвидена со договорот со Грција. Сепак, владејачкото мнозинство ќе […]

Коментари

Али Ахмети и Мицковски се сретнале вчера тајно! ДПМНЕ не соопшти за што е зборувано

Како по обичај за средбите кои се најважни за иднината на државата дознаваме преку албанските првенци, оти нашите кријат. Кријат веројатно оти договараат работи кои не се од интерес на […]

Издвојуваме

Војната во 2001 година почна за обединување на сите етнички територии на Албанците

Идејата беше да почнеме војна за обединување, но поради притисоците на меѓународниот фактор, таа се разви во војна за соживот. Ова е првпат по 15 години од конфликтот поранешен припадник […]

Избор на уредникот

Заев: Нема амнестија за насилниците од 27 април – коментар

Колумна на Нонковиќ преземена од Дудинка. СПИЕШ ЛИ МИРНО, НИКОЛА ГРУЕВСКИ? “Премиерот Зоран Заев и претседателот на Парламентот Талат Џафери денеска отфрлија можност за закон за амнестија за лицата инволвирани […]

Вести

Зошто СДСМ и ДУИ криеја и не го информираа МВР за нивните намери на 27- ми април?

Гостувањето на Талат Џафери во емисијата „Патот кон“  на Алсат телевизија, фрла сосема ново светло на настаните од 27 април, кога револтирана група на луѓе кои повеќе од два месеци […]

Вести

Убиството во Чаир е вооружена пресметка на бандите на ДУИ и СДСМ?

Во скопската населба Топанско, во општина Чаир, синоќа се случи крвава вооружена пресметка. Како на сцена од филм, среде населено место во чија близина има голем број на згради и […]

Вести

Тетово е новиот Чернобил на Европа! 500 проценти над дозволената граница на загадување

Моментално во Тетово има енормно загадување со ПМ 10 честитки од 280 мг /м3, а максималната дозволена вредност е 50 мг / м3.Тетово не памети вака големо загадување во лето, […]