Ознака: дуњи

Кулинарство

Во пресрет на сезоната на зимници, подгответе слатко од дуњи!

Во пресрет на сезоната на зимници, подгответе слатко од дуњи!Состојки: -2,5 кг. зрели дуњи -750 гр. вода -2 кг. шеќер -2 лимона -1/2 пакетче винобран Подготовка: Прво се спрема шербетот.Водата […]