Ознака: ЕВН

Вести

АРАЧИНОВО КАКО ДИВ ЗАПАД: Кај не плаќаат струја па уште и ги тепаат екипите на ЕВН

Арачиново 30 часа без струја – ЕВН: Екипите се соочуваат со вербални и физички напади од мештаните Два дена, во Арачиново како и селата Орланци и Мојанци нема струја. Градоначалникот […]

Вести

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ДО ОЈО ПРОТИВ СЕДУМ ЛИЦА ПОМЕЃУ КОИ УПРАВИТЕЛИ НА ЕВН

Денеска од Управата за финансиска полиција го издадоа следново соопштение: Ве известуваме дека Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против вкупно седум физички лица, од […]

Вести Издвојуваме

Во Центар: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ГИ “ИЗОРА” ДЕЛЧЕВСКИТЕ НИВИ-“СПАКУВАНИ” СЕДУМ ЛИЦА, краците допираат до врв на опозициска партија

На јавноста одамна и е позната аферата со препродавањето на земјиштето во Делчецо во која има призвук на организирана криминална група. ПУЛС24 веќе пишуваше на оваа тема. Денеска се појавија […]

Вести Избор на уредникот Издвојуваме

КОЈ СЕ БИЛ ВМЕШАН ВО АФЕРАТА ЗА ФИНАНСИРАЊЕ КАМПАЊА?

Неколкумина жители на Делчево меѓу кои и поранешен советник во Советот на општината и член на партиско обезбедување во период од речи си три месеци пред изборите купиле десетици ниви […]

Црна хроника

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Тетовските пожарникари во текот на ноќта интервенираа на две запалени возила сопственост на електродистрибутивната компанија ЕВН Македонија. -Околу полноќ голем број граѓани се јавија да пријават дека има запалени возила. […]

Вести

Ќе има мало намалување на цената на струјата

Подготвителната седница на Регулаторната комисија за цената на електричната енергија е закажана за утре. Компанијата ЕВН побарала зголемување на цената на струјата за девет проценти, ЕЛЕМ побарале намалување за 1,5 […]

Локална самоуправа

Општина Гази Баба забрзано работи на пуштање на електрична енергија во поплавените подрачја

Општина Гази Баба во соработка со ЕВН забрзано работи на тоа граѓаните од поплавените подрачја што поскоро да добијат електрична енергија.Досега е пуштено уличното осветлување во Ченто, Инџиково како и […]

Вести

ЕВН Македонија ги приклучува граѓаните од најпогодените подрачја

Најпогодените населени места од големото невреме во скопскиот регион добиваат електрична енерегија. Екипите на ЕВН Македонија под напон ги ставаат трафостаниците во селата Стајковци, Смиљковци, Инџиково, Сингелиќ, Економија, како и […]