Ознака: Едмонд Адеми

Коментари

Нашинците од Австралија им одговорија на Северњаците околу снимањето

Имено денеска се подигна бура од коментари, реакции и закани по наводното некоректно однесување на нашите иселеници кои им викаа „ПРЕДАВНИЦИ“ на тие што одеа да гласаат за промена на […]

Вести

Мицковски: Ако за Едмонд Адеми премолчат способни културњаци блиски до СДСМ, тогаш ќе проговориме ние останатите

По изјавата на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека Едмонд Адеми ќе биде министер во неговиот кабинет, со свој кометар се јави опозицискиот колумнист Ивор Мицковски.-Како што приметувате не реагирам […]

Вести

Зекири и Адеми главни стратези за манипулирање на народот

Информации од албанските политички партии говорат дека изминативе денови, Мухамед Зекири и Едмонд Адеми добиле задача директно од Зоран Заев, да ги координираат ставовите меѓу партиите кои се сплотија околу […]

Вести

ШТО БАРААТ ШИЛЕГОВ, ЗЕКИРИ И АДЕМИ ВО ТЕАРЦЕ: СДСМ и соросоидите во последен обид да испровоцираат инцидент по наредба на Заев!

Носителот на листата за ИЕ 6 Петре Шилегов и членот на извршниот одбор на СДСМ во Теарце предизвикуваат изборни прекршоци, нарушувајќи го изборниот молк преку агитирање кај граѓаните кои гласаат […]

Вести

Зекири и Адеми на митинзите на СДСМ со говори на албански јазик

Најголемата опозициска партија, СДСМ, во кампањата за претстојните парламентарни избори на митинзите ќе се обраќа и на албански јазик во мешаните и средините со мнозинско албанско население, открива за „Дневник“ […]

Вести

СДСМ се подбиваше со стравот на граѓаните од земјотрес

Утринава скопјани беа вознемирени од земјотресот кој се почувствува во 7 часот наутро со јачина од 3.9 степени, чиј епицентар беше во Скопска Цена Гора.Речиси и да немаше зграда или […]

Вести

Молк во МВР за ангажманот на Адеми кој најавуваше крв по улиците!

Молк во МВР по објавата во медиумите за вработување на членот на Извршниот и Централниот одбор на СДСМ Едмонд Адеми во Министерството за внатрешни работи со кое раководи генералниот секретар […]