Ознака: експлозија

Фото

Најпотресната сцена од масакрот во Истанбул поради која ПЛАЧЕ ЦЕЛИОТ СВЕТ!

Оваа фотографија го обиколи целиот свет.Масакрот на истанбулскиот аеродром Ататурк каде бомбаш самоубиец предизвикал две експлозии  се случил вчера вечер околу 21 часот по локално време, а загинале најмалку 10  […]

Вести

Експлозија во центарот на Москва

Експлозијата се случила на една од главните градски авении, во центарот на градот. Полицијата го блокирала тој дел од градот, многу популарен меѓу туристите, и ја истражуваат причината за експлозијата. […]

Балкан

Експлозии во Анкара пред прекинот на огнот со курдските бунтовници

Турското министерство за правосудство и канцеларија на владејачката Партија на правдата и развојот (AKP) во турската престолнина Анкара се нападнати со импровизирани експлозивни направи ноќта кон средата, два дена пред […]

Црна хроника

“Напушени“ браќа славејќи седмица на лото, ја “кренале“ куќата во воздух

Двајца браќа од Канзас, за кои полицијата тврди дека прославувале лото добивка од 75 илјади долари, купиле марихуана и метамфетамин кристал и случајно куќата “ја кренале“ во воздух. Експлозијата го […]

Вести

Експлозијата на метеоритот над Чељабинск 30 пати посилна од атомската бомба фрлена над Хирошима

Експертите од американската агенција за вселенски истражувања NASA во саботата ги прецизираа пресметките за параметрите на вселенското тело кое падна во петокот наутро во рускиот град Чељабинск, при што дојдоа […]