Ознака: Елизабета Канческа-Милевска

Вести Македонија

Полиција пред домот на Канческа, специјалци го чуваат Мукоски !

-Институциите постапуваат според законот. Обезбедена е гаранција за пратениците од опозицијата, за нивните семејства, брзо да реагираат на секоја закана, изјави премиерот Зоран Заев синоќа по прес-конференцијата во Собранието одговарајќи […]

Вести

Алаѓозовски неприметлив, Канческа супериорна во дебатата

Отвореноста од моја страна секогаш била на највисоко можно ниво, немам одбиено ниту една дебата, тоа може секој новинар да го потврди, кој ме поканил секогаш сум била присутна, секогаш […]

Вести

Груевски и Канческа- Милевска извршија увид во градежните работи за обнова на Светиклиментовиот универзитет

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска го посетија универзитетот „Свети Климент“ на Плаошник и извршија увид во градежните работи за обнова на […]

Вести

Телевизијата на Заеви и новинарот со партиска задача да го деградира свеченото отворање на Филхармонија добија достоинствени одговори од Канческа- Милевска

Телевизијата на Заеви, ТВ24 денес се обиде да го деградира свеченото отворање на објектот на Македонската Филхармонија која новиот објект го добива по 73 години од постоењето.Новинарот со партиска задача пред […]

Вести

Канческа- Милевска за РСМ: По 73 години Македонска Филхармонија добива модерна концертна сала

Во недела на 21 мај свечено ќе биде отворена новата концертна сала на Македонската Филхармонија. По 73 гoдини постоење, филхармонијата за прв пат ќе добие своја модерна сала.Министерката за култура […]

Вести

Посета на Министерката Канческа-Милевска на Албанскиот театар во Скопје

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска го посети Албанскиот театар во Скопје каде интензивно се работи на реконструкцијата на објектот, кој се очекува да биде завршен до крајот на годинава.Се […]

Вести

Канческа-Милевска: Волјата на граѓаните е на прво место и нема да дозволиме да се поништи!

Слушам овие денови го коментираат вашето присуство овде, без срам и без совест коментираат зошто вие сте дошле овде и го браните својот глас, зошто ги браните резултатите на овие […]

Вести

Канческа-Милевска најави: Продолжуваме со напорите за подобрување на здравствените услуги за сите граѓани

Во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваме со нашите напори во подобрување на здравствените услуги во интерес на сите наши граѓани, најави кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1, Елизабета Канческа- […]