Ознака: Емина Јаховиќ

Сцена

Емина Јаховиќ одмара во Црна Гора: Пејачката позираше во деколтирана кошула

Пејачката е расположена и ужива во најдобро друштво Поп-пејачката Емина Јаховиќ моментално ужива во Црна Гора, со своите синови, и со задоволство споделува карди од одморот со своите следбеници на […]

Сцена

ДОБИ ПРИЛИКА ЗА ОДМАЗДА? Турците ѝ нудат 100.000 евра на Емина Јаховиќ за ДА ГО РАЗОТКРИЕ МУСТАФА, сите се прашуваат дали таа ќе ПРИФАТИ!

Засега, Емина и Мустафа комуницираат само онолку колку што е потребно за доброто на децата, а тие се одследија еден со друг на Инстаграм. Емина Јаховиќ наводно добила понуда од […]

Сцена

Емина за нејзиниот поранешен сопруг: „Мустафа не плаќаше алиментација повеќе од две години“

Пејачката Емина Јаховиќ проговори за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турскиот пејач Мустафа Сандал и по тој повод откри дека тој не ги исполнува своите обврски кон нивните синови. Имено, […]

Сцена

Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал

„Не смееш да го правиш тоа“: Емина Јаховиќ со строга наредба до поранешниот сопруг Мустафа Сандал Бидејќи никој не живее во вилата која се наоѓа на азиската страна на Истанбул […]

Сцена

Емина Јаховиќ дури пет пати го оперираше носот кој и го грдеше лицето до неодамна

Речиси малкумина се сеќаваат на изгледот на срамежливата тогаш 20 годишна пејачка Емина Јаховиќ која во 2002 година за прв пат се појави во јавноста со надеж да ја освои […]

Сцена

Ова ќе го разбесни Мустафа кога ќе го дознае: Еве што откри Емина за поранешниот сопруг во јавноста, ова ниту една жена не го прави!

Пејачката Емина Јаховиќ пред неколку дена ја промовираше својата линија за козметика. По тој повод, таа рече дека нејзиното семејство е најголема поддршка во новиот потфат и започнување бизнис што […]

Сцена

Дали конечно ја пронајде сродната душа: Емина Јаховиќ во врска со згоден програмер?

Пејачката Емина Јаховиќ наводно запловила во нова љубовна романса со згодниот програмер Рон Гурчај, пишуваат турските медиуми. Емина и згодниот програмер наводно во врска се еден месец, а како што […]

Сцена

Водителот ја праша Емина Јаховиќ на кого би го пренела коронавирусот доколку го има- нејзиниот одговор распамети многумина!

На шегите поврзани со коронавирусот им нема крај. Овој пат црногорски новинар буквално стана вирален хит со неговото поставено прашање на пејачката Емина Јаховиќ поврзано со најактуелната тема во светот. […]