Ознака: Емина Јаховиќ

Сцена

Водителот ја праша Емина Јаховиќ на кого би го пренела коронавирусот доколку го има- нејзиниот одговор распамети многумина!

На шегите поврзани со коронавирусот им нема крај. Овој пат црногорски новинар буквално стана вирален хит со неговото поставено прашање на пејачката Емина Јаховиќ поврзано со најактуелната тема во светот. […]

Сцена

Пејачката драстично го промени изгледот: Ви се допаѓа ли “новата“ Емина?

Пејачката Емина Јаховиќ на социјалните мрежи предизвика хаос со објавата на која се гледа дека ја променила бојата на косата. Јаховиќ откри дека станала русокоса поради снимањата на спотот за […]

Сцена

Емина во паника: Откри каква грешка направила во Италија во екот на коронавирусот

Откако Коронавирусот официјално се појави и на Балканот се огласи и српската пејачка која неодамна беше на одмор во Италија. -Еј луѓе сега е десет часот навечер во Истанбул. На […]

Сцена

Емина Јаховиќ за прв пат проговори за врската со турскиот милионер

Емина и Седатин неодамна беа фатени како се држат за раце, а се зборува и за венчавка. Емина Јаховиќ и турскиот бизнисмен, милионерот милонерот Седатин Саран неодамна се смирија после […]

Сцена

Жените веќе полудеа по овој моден тренд за на плажа, па и завидоа на Емина Јаховиќ

Емина Јаховиќ, заедно со своите двајца синови ужива на плажа. Иако приказните за турскиот милионер не се смирија, таа се уште не се огласила. Таа не објави каде е на […]

Сцена

„Ги гледав соседите како јадат домати, а мене ми беше луксуз“- потресна исповест на Емина, откри и големо разочарување за во иднина

Пејачката Емина Јаховиќ по разводот со Мустафа Сандал стана вистинска милионерка, но таа не е научена на таков живот од секогаш. Како што вели пејачката имала тешко детство и иако […]

Сцена

Кога ќе дознаете колку пари има фрлено за пластични операции срцето ќе ве здоболи: Емина Јаховиќ не штеди за својот изглед

Пејачката Емина Јаховиќ плени со својата убавина каде и да се појави. Таа е на сцената повеќе од 10 години, така да многумина ја паметат како изгледала пејачката на почетокот […]

Сцена

Раскина со милијардерот, па реши да ја смени фризурата од корен: Емина Јаховиќ повеќе не изгледа вака, фановите „полудеа“

Емина Јаховиќ одлучи да направи промена во изгледот по раскинувањето на љубовната врска со турскиот бизнисмен Садетин Саран. Популарната пејачка ја скрати косата и ја офарба, а со промената се […]

Сцена

Не беше на свадба кај братот поради неговата сопруга: Кога ќе видите што и подари Емина за роденден на својата снаа се ќе ви стане јасно

Иако на големо српските медиуми шпекулираа дека пејачката Емина Јаховиќ не зборува со својата снаа за брат на која не и беше ниту на нејзината свадба, сепак наводите се невистинити. […]

Сцена

Ова е братот на Емина Јаховиќ на кого не му беше на свадба

Познатата пејачка Емина Јаховиќ израсна во петочлено семејство во Нови Пазар, а покрај мајката ги има и својата сестра и брат, додека нејзиниот татко починал кога таа имала само 13 […]

Сцена

Дали Емина им признала на децата дека е повторно заљубена?

Пејачката Емина Јаховиќ ме крие дека е заљубена во човекот кој по разводот со Мустафа Сандал и ја врати насмевката на лицето. Станува збор за турскиот милијардер Садатин Саран со […]