Ознака: Живко Мукаетов

Издвојуваме

„Алкалоид“ две децении дел од најреномираниот глобален фармацевтски собир CPhI

Тимот на „Алкалоид“, кој годинава броеше околу 30 професионалци од различни организациски сектори на компанијата, во текот на трите работни денови оствари повеќе од 400 деловни средби со партнери, добавувачи […]

Издвојуваме

АЛКАЛОИД започна процес на целосна дигитализација и автоматизација на процесите во сегментот Фармација преку имплементација на најсовремениот систем Manufacture Execution System – AlkaMES

АЛКАЛОИД АД Скопје, како глобална и иновативна компанија, континуирано ги следи светските достигнувања во развојот на фармацевтската индустрија. Приспособувањето и искористувањето на иновативните технологии и прифаќањето на дигиталната трансформација се […]

Издвојуваме

АЛКАЛОИД ќе ја поддржи Македонската таеквондо федерација | Потпишан договор за соработка

Спортот во „Алкалоид“ има долга историја и богата традиција. Децении наназад, компанијата помагала и помага разни ентитети на клупско, репрезентативно и индивидуално ниво во бројни спортови, како: фудбал, кошарка, ракомет, […]

Издвојуваме

МУКАЕТОВ: ЌЕ ПОКАЖЕМЕ ЗОШТО РАКОМЕТОТ Е СПОРТ БРОЈ 1 КАЈ НАС НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО!

Македонија за првпат во својата историја ќе биде домаќин на Европско сениорско првенство во екипен спорт, сето тоа благодарение на спортот број еден во државата – ракометот. Од 4. до […]

Издвојуваме

ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА „АЛКАЛОИД

За време на посетата, амбасадорот на Холштајн, чиј домаќин беше работна група на компании, предводена од генералниот директор и претседател на Одборот на директори, г. Живко Мукаетов, беше запознаен со […]

Издвојуваме

СО ОТВОРАЊЕ РЕТРОСПЕКТИВНА ИЗЛОЖБА И ПРЕДАВАЊЕ ДОНАЦИЈА ОД НАД 4 МИЛИОНИ ДЕНАРИ НА КЛИНИКАТА ЗА ДЕТСКИ БОЛЕСТИ ОДБЕЛЕЖАН 85-ГОДИШНИОТ ЈУБИЛЕЈ НА „АЛКАЛОИД

Првиот филм за „Алкалоид“ од 1950 година, најстарото кутиче и оригиналното одобрение за производство на лекот „Кафетин“; првите пакувања „Бекутан“, најстарите индустриски машини и голем број други компаниски експонати се […]

Издвојуваме

Американската амбасадорка Кејт Брнз во работна посета на „Алкалоид“

Делегација од Амбасадата на Соединетите Американски Држави предводена од нејзината  екселенција, Амбасадорката Кејт Мери Брнз оствари работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје. За време на посетата, високите дипломатски претставници беа […]

Издвојуваме

Потпишан Меморандум за разбирање за меѓусебна соработка меѓу САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум

Скопје, 17.10.2017 – Вчера во Скопје, во рамки на 6-тиот годишен САМИТ100, беше потпишан Меморандум за соработка помеѓу регионалната платформа САМИТ100 и Коморскиот инвестициски форум на шест земји од Западен […]