Ознака: задруга

Сцена

Поранешен учесник во „Задруга“ има коронавирус: „Во болница сум, на кислород“

Поранешниот учесник на реалното шоу „Задруга“, Миљан Врачевиќ, има коронавирус и во моментов е во болницата во Земун. -Јас сум на апарат за кислород во болница. Лежам, не можам да […]

Сцена

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео)

Луна во „Задруга 3“ заработува астрономски, во кавга излезе сумата (видео) Малку е сево ова комично но за жал Балкан гледа и следи вакви глупости… Луна ќе добие за овие […]

Сцена

Анабела: „Гаги сака да ме види мртва, поради него и Луна пијам антидепресиви“

Анабела и Луна не престануваат да шокираат со своето однесување во реалното шоу „Задруга“. Овој пат Анабела се скара со Гаги Ѓогани и го обвини дека поради него мора да […]

Uncategorized

На Кија Коцкар и пуштија нервните „кочници“: „Анабела ми правеше страшни работи за кои никој не знае“

Победничката на првата сезона на „Задруга“, Кија Коцкар проговори за Анабела Атијас и Луна Ѓогани кои моментално се во реалното шоу и пред целата јавност ги откриваат тајните на нивното […]

Сцена

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна!

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! Српската пејалка Анабела Атијас вчеравечер во рамки на реалното шоу “Задруга“ изјави дека јавно се откажува од […]

Сцена

За вакви гради од секогаш сонуваше: Луна Џогани пред камерите во сиот свој сјај ги покажа скапо платените голи силикони

Младата пејачка Луна Џогани која е победничка на реалното шоу „Задруга“ повторно влезе во реалното шоу оваа сезона. Таа откако лани победи заработи вртоглава сума на пари, па реши да […]