Ознака: Зијадин Села

Вести

Почина „Кобра“ – човекот кој лани беше претепан на „Зелен Пазар“ како одмазда за нападот врз Зијадин Села на 27 април

Стојан Павлески, човекот кој минатата година беше претепан од страна на лица блиски до лидерот на „Алијанса за Албанците“ Зијадин Села, почина откако неговите повреди не беа соодветно лекувани затоа […]

Македонија

Апелација ги потврди затворските казни за обидот за убиство на Зијадин Села

Апелацискиот суд во Скопје ги потврди во целост сите затворски казни изречени од Основниот кривичен суд Скопје на седуммината обвинети за обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието […]

Македонија

Рускоска: Тони го спаси Зијадин Села, а не Алими (ВИДЕО)

Синоќа во студиото на ТВ“21“ обвинителката Вилма Рускоска зборуваше за пресудите за настаните од “крвавиот четврток“. Притоа Рускоска се осврна на казната на Абдулфета Алими и откри дека еден од демонстрантите […]

Политички партии

Села: Го направив Заев премиер, а тој се здружи со ДУИ

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села разочаран од односот на власта кон Општина Гостивар изјави дека повеќе нема да коалицира со СДСМ на Зоран Заев. -На прашања на граѓаните, […]

Македонија

Заев прифати три барања на албанскиот блок

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села изјави дека го прифатил предлогот на Села што се однесува на делот на преамбулата „граѓаните коишто […]

Македонија

Села му се налути на Заев зошто не му честитал формирање Војска на Косово

По вчера искажаниот став на премиерот Заев за трансформацијата на косовските безбедносни сили во Војска на Косово, лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села му напиша на македонскиот премиер Зорн Заев да […]

Македонија

Села бара оставка од Заев и експертска Влада

Премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка Влада, побара лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села по бегството на експремиерот Никола Груевски. Истовремено тој побара одговорност […]

Македонија Политички партии

Села не прифаќа комисија за помирување-бара договор за помилување!?!

Зијадин Села, лидерот на Алијансата на Албанците денес изјави дека за нив не е прифатливо да се формира комисија за помирување и дека поединците кои ги направиле злоделата на 27 […]