Ознака: Зоран Верушевски

Македонија

Зоран Верушевски доби над 2,5 милиони денари отштета за „Пуч“

Зоран Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби отштета од над 2, 5 милиони денари за „Пуч“. Тој не се појави во Судницата за пресудата […]

Македонија

Верушевски бара 71 илјади евра отштета од државата

Поранешниот разузнавач и советник за безбедност на премиерот Зоран Заев, Зоран Верушевски во тужба пред Основниот граѓански суд Скопје бара отштета од државата во висина од четири милиони и 104 […]

Вести

ОЧАЕН митинг на СДСМ: Симпатизерите разочарани од слабиот одзив

Ниту автобусите од Струмица и Куманово, и целата администрација од Струмица, Куманово и Центар не го пополнија срамот од фијаското на решавачкиот митинг на опозициската коалиција предводена од СДСМ во […]

Вести

Верушевски снима уште од 1990 година: Македонскиот народ прислушуван веќе две ипол децении!

Со векови постоењето на Македонската држава, народ, култура, јазик и црква биле и сеуште се оспорувани од првите соседи на Македонија. Почнувајќи од 1945 година, започнува забрзана асимилација на Македонскиот […]

Вести

Видео: На денешен ден пред 12 години, од претходниците на Заев беше предадена Струга и Кичево!

Денес, точно пред 12 години се одржа референдумот против новата територијална организација на Република Македонија со што по фингираната војна која тогаш ја иницираше, кој ако не Верушевски со аферата […]

Вести

Видео: Верушевски лично му ги пуштал снимките на Заев за да не се збуни и самиот да се сними

Како што Асанж ги добива материјалите, на истиот начин се одвива преносот на податоците од прислушувањето и во Македонија, вели аналитичарот Александар Митовски од Центарот за истражување и анализа ЦИА […]

Вести

Јанева лаже дека е против притвор за да го оправда Верушевски, а инсистира за притвор на Талевски

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева продолжува да работи со двојни аршини.Кога станува збор за мерките притвор, таа застанува во силна одбрана на соработникот на Заев и првообвинет во „Пуч“, Зоран […]

Вести

Заев маршираше рамо до рамо со Верушевски, а ја лажеше јавноста дека не го познава

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев со месеци ги менуваше изјавите за неговото познанство со првообвинетиот во „Пуч“, Зоран Верушевски.Преку партискиот портпарол прво и соопшти на јавноста дека тој и екс-разузунавачот […]

Вести

Катица Јанева не слушнала дека сопругата на Верушевски му заблагодарила на Заев што го ослободила Верушевски од притвор

Нема крај на пристрасното и непрофесионално однесување на Катица Јанева.Обвинетите за најтешки дела против државата во случајот „Пуч“, Зоран Заев и Зоран Верушевски, по завршување на денешното рочиште се упатија […]

Вести

Дали Верушевски и Заев договараат ново сценарио за бегање од избори?

Зоран Заев синоќа од 20 часот па се до полноќ беше на неколкучасовни разговори и консултации со неговиот близок соработник шпионот Зоран Верушевски, во скопскиот ресторан ,,Пелистер” во центарот на […]

Вести

УШТЕ МАЛКУ ОСТАНА: Последните денови на слобода Заев и Верушевски ги користат за состанок во „Пелистер“

Вчера во ресторанот „Пелистер“ се одржа средба помеѓу двајцата криминалци и од народот прогласени кодоши, кои ги уживаат своите последни денови од слободатаДве години, Заев и Верушевски упорно ја тураат […]