Ознака: Ибрахимовиќ

Меѓународен фудбал

Леонардо: Ибрахимовиќ во ранг со Меси и Роналдо

Спортскиот директор на ПСЖ смета дека швеѓанецот поседува исти фудбалски квалитети како Лионел Меси и Кристиано Роналдо. Златан Ибрахимовиќ ја поправи својата форма по преминувањето во Париз Сент Жермен иако […]