Ознака: игокеа

Кошарка

МЗТ ја пречекува Игокеа

Кошаркарите на МЗТ, во рамките на 22.коло, во АБА лигата, во арената „Борис Трајковски“ ќе ја пречека екипата на Игокеа, екипа која се наоѓа на првото место во оваа конкуренција.Натпреварот […]