Ознака: имот

Сцена

„Некој ќе одговара за ова“: Натрапници провалиле на имотот на кралицата Елизабета

Двајца натрапници упаднале во имотот на кралицата Елизабета во Виндзор. Упадот се случи минатата недела, но веста дури сега е потврдена за британските медиуми. Осомничениот, 31-годишен маж и 29-годишна жена, […]

Сцена

Купува куќа на море а не сака да плати паркинг- Лепа Брена брои пари за нова вила во Хрватска

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Живојиновиќ толку многу го сакаат хрватскиот брег што се на чекор од купување куќа во Опатија, дознава Курир! Фолк дивата, која веќе има имот […]

Сцена

Парот го продава својот заеднички имот – Џеј Ло и Алекс Родригез ставаат крај на својата врска?

Светските медиуми сè повеќе пишуваат дека дошол крајот на љубовта помеѓу Џенифер Лопез и Алекс Родригез. “Нивниот однос повеќе не е како на почетокот. На Алекс започнало да му смета […]

Сцена

Непознат маж упаднал во куќата на Наташа Беквалац, додека била сама со децата

Непознат маж провалил во куќата на српската пејачка Наташа Беквалац на нејзиниот имот во близина на Нови Сад. Според српскиот весник „Ало!“, сè се случило околу 11 часот на нејзиниот […]

Сцена

Жената со најголема годишна заработка на светот: Сè што поседува Лејди Гага

Кон крајот на 2018-та и почетокот на 2019-та година, астролозите предвидуваа големи промени и турбулентен период. Кога станува збор за Лејди Гага, неа оваа година дефинитивно ѝ е најдобра. Стефани […]

Сцена

Имотот на Мајкл Џексон повторно на продажба, цената пониска за 100 милиони долари

Имотот на починатиот американски пејач Мајкл Џексон „Неверленд ранч“ во Калифорнија третпат е на продажба по цена од 31 милиони долари, што е за околу 100 милиони помалку од цената […]

Вести

Замрзнат имот и забранети финансиски трансакции на осомничените во Империја

Основниот суд Скопје 1 денеска соопшти дека судија на претходна постапка го замрзнал имотот на осомничените во случајот Империја на СЈО. По барање на обвинителството, судот „определи привремени мерки и […]