Ознака: Инфективна

Вести

ИНФЕКТИВНА ГО ИСПОЛНИ КАПАЦИТЕТОТ, МОДУЛАРНАТА ПАК ПРИМА ПАЦИЕНТИ: Вакцинацијата од денеска во Здравствен дом

Евидентно се зголемува бројот на новозаразени со корона вирусот, па следствено на тоа се поголем е и бројот на пациентите на кои им се неопходни хоспитализации. Здравствените власти уверуваат дека […]

Сцена

Елена Петреска ја доби битката со коронавирусот: За празниците во агонија, 14 дена во болничка постела на Инфективна!

Во недостаток на можности за настапи, пејачката Елена Петреска во последниот период и се посветена на модата и убавината, на фотографирањето, фотосесиите и инфлуенсерството. Повеќе заради разбивање на монотонијата, отколку […]

Вести

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна Пратеникот Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само повишена температура. Министерот Филипче на денешната прес-конференција […]