Ознака: иста

Економија Македонија

Еден бензин поскапува, цената на останатите горива иста

Од ноќеска на полноќ бензинот Еуросупер БС-95 поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши намалување […]