Ознака: казна

Занимливости

КАЗНЕТСО 400 ЕВРА ПОРАДИ ЈАДЕЊЕ БУРЕК ЗА ВРЕМЕ НА КАРАНТИН! БУРЕКЏИЛНИЦАТА СЕ ОГЛАСИ: Ние ќе ја платиме казната! (ФОТО)

Една бурекџилница во Љубjана вети дека ќе ја покрие казната за човек кој доставува храна, кој бил казнет затоа што јадел на јавно место за време на епидемијата, доколку се докаже дека го […]

Занимливости

Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено

Носењето заштитна маска за едни стана нормално секојдневие, а други се уште не можат да сфатат дека тоа е задолжително и законска обврска. Додека спортуваш заштитна маска не е потребно. […]

Вести

H&M собирал податоци за вработените, казнет со 35,3 милиони евра

Германскиот омбудсман го казни со 35,3 милиони евра шведскиот моден синџир H&M, бидејќи менаџерите се мешале во приватните животи на вработените со собирање податоци, како на пример верски уверувања и […]

Црна хроника

Казнети 50 возачи во Штип

Казнети 50 возачи во Штип „Се санкционираат сите сообраќајни прекршоци, а особено оние кои што се најчеста причина за сообраќајни незгоди со тешки последици, како што се управувањето на возило […]

Црна хроника

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна

Не застанал на полицијата, се претставил како директор во државна фирма, ќе си плати казна Се разбира интересно би било МВР да ја извести јавноста за кој функционер се работи. […]

Скопје

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“

Со 5.000 евра казнет сторителот кој го исече дрвото пред ТЦ „Мавровка“ Лицето кое го исече дрвото пред трговскиот центар „Мавровка“ е казнето со 5.000 евра, објави на својот фејсбук […]

Вести

Колку години затвор им следува на “МАЖИШТАТА“ од Штип според македонските закони

Колку години затвор им следува на “МАЖИШТАТА“ од Штип според македонските закони Македонија вчера се разбуди згрозена, а потоа и гневна на двајца мажи од Штип. Згрозена од снимката која […]