Ознака: калуѓерица

Балкан

ФОТО: Ова е собата на ужасот каде Марија беше ѕверски мачена и жигосувана од страна на сопругот!

„Мака ми е, низ глава ми поминува само ѕверската тортура која ја преживеав. Еве и на ѕидовите има прамени од мојата коса.“Ова со болка и сеќавање на лошите спомени го […]

Балкан

Дознајте што се случи на крај со брутално претепаната Марија Феризовиќ!

Бев кај обвинител. Присетувајќи се на сѐ, некако собрав сила и повторно ја преживеав голготата од Калуѓерица. Се согласив да бидам сведок и се придружив кон гонењето на мојот невенчан […]

Балкан

Оперирана е брутално мачената Марија: На чекор до ново лице – погледнете како изгледа!

Марија Феризовиќ (31), која невенчаниот сопруг Ахмет Маринковиќ (40), два дена ја држел заклучена во изнајмен стан во Калуѓерица и ѕверски ја малтретирал, вчера беше оперирана.Според информациите, најпрво нејзиниот нос […]

Балкан

Мажот на ѕверски претепаната Марија е роднина на познат пејач?!

Ахмед Маринковиќ, осомничен дека минатата недела во белградската населба Калуѓерица ја унаказил сопругата Марија Феризовиќ, порано се презивал Рамадановски и наводно е роднина на познатиот пејач Џеј Рамадановски.Наводно, Ахмед пред […]

Балкан

Монструмот е сослушан во обвинителството: Со изјавата ја разгневи јавноста!

Монструмот Ахмет Маринковиќ (40), кој се товари за семејно насилство и изживување врз невенчаната сопруга Марија Феризовиќ (21) од Калуѓерица, на сослушувањето кај обвинител негирал дека сопругата ја сечел со […]

Балкан

Сопругот ја сечел со жилет, ја жигосал и брутално ја тепал: Жена трпела брутално изживување 2 дена!

Ахмед Маринковиќ (40) е уапсен вчера откако ѕверски ја мачеше невенчаната сопруга Марија Феризовиќ (21) во изнајмен стан во Калуѓерица.Имено, Ахмед најпрво на Марија ѝ ја истрижил косата, а потоа […]

Црна хроника

Детали за сообраќајката кај Калуѓерица во која беа повредени три лица

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа која претпладнево околу 10:50 часот се случила на магистралниот пат Струмица-Радовиш, одноносно на крстосницата пред селото Калуѓерица.Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале […]

Вести

До крајот на месец август ќе бидат завршени двата капитални проекти важни за жителите на населените места Калуѓерица и Воиславци

Градоначалникот Сашко Николов денеска направи увид на она што досега е реализирано на проектите за изградба на канализациoните мрежи во населените места Калуѓерица и Воиславци.До крајот на месец август ќе […]