Ознака: картикејан

Останати спортови

Картикејан: Фетел пречесто се жали, почнува да ме нервира

Индискиот возач во Формула 1, Нараин Картикејан во јавноста го обвини светскиот првак Себастијан Фетел кој го означи како главен виновник за изгубената неделна трка во Аустин. Германецот, да се […]