Ознака: катастрофа

Свет

Експлозијата во Бејрут создаде кратер длабок 43 метри

По експлозијата во главниот град на Либан, Бејрут, создаден е  кратер длабок 43 метри, јавува “Sky News” , повикувајќи се на извори во либанската полиција. Бројот на загинати од експлозија […]

Свет

Бејрут не мирува: Протести на улиците поради експлозијата, демонстрантите лути, полицијата фрли солзавец

Полицијата за да ги разбие демонстрантите денес фрли солзавци на нив, тие се обидуваа да ја пробијат бариерата и да влезат во зградата на Парламентот во Бејрут, поради начинот на […]

Свет

Сопственикот на бродот што предизвика хаос во Бејрут е пронајден во Кипар

Според кипарската полиција, 43-годишниот Игор Грчушкин е лоциран во Лимасол на барање на Интерпол. Рускиот бизнисмен, сопственик на брод со амониум нитрат, кој најверојатно предизвикал експлозија во пристаништето во Бејрут, […]

Вести

Независна пратеничка група: Гога, Бишевац и твојата некомпетентност Мицковски ти пресудија

Независна пратеничка група: Гога, Бишевац и твојата некомпетентност Мицковски ти пресудија Изборниот пораз на ВМРО-ДПМНЕ е последица на распарчувањето на партијата кое Мицкоски  го донесе, исклучувајќи ги сите кои мислат […]

Вести Издвојуваме

Филип Петровски со порака до Мицковски: Време е да си одиш!

Филип Петровски со порака до Мицковски: Време е да си одиш! Заев го смени името на државата, Уставот, воведе двојазичност, го избиша АСНОМ, го внесе Охридскиот рамковен во Преамбулата, го […]

Занимливости

Продажбата на презервативи во Русија скокна 31% за недела дена поради пандемијата на коронавирус

Продажбата на презервативи во Русија скокна 31% за недела дена поради пандемијата на коронавирус Граѓаните очигледно сериозно ги сфатија препораките за самоизолација и карантин. Во Русија поради пандемијата на коронавирусот […]

Вести

Катастрофален биланс во Иран, за еден ден нови 113 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ

Само во изминатите 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ во Иран починале 113 лица. Со тоа, бројот на смртни случаи во земјата се зголеми на 724 луѓе, напиша на Твитер советникот […]