Ознака: катастрофа

Занимливости

Продажбата на презервативи во Русија скокна 31% за недела дена поради пандемијата на коронавирус

Продажбата на презервативи во Русија скокна 31% за недела дена поради пандемијата на коронавирус Граѓаните очигледно сериозно ги сфатија препораките за самоизолација и карантин. Во Русија поради пандемијата на коронавирусот […]

Вести

Катастрофален биланс во Иран, за еден ден нови 113 смртни случаи од КОРОНА ВИРУСОТ

Само во изминатите 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ во Иран починале 113 лица. Со тоа, бројот на смртни случаи во земјата се зголеми на 724 луѓе, напиша на Твитер советникот […]

Вести

Џастин Трудо, премиерот на Канада е во домашна изолација поради сомнеж од КОРОНА

Џастин Трудо, премиерот на Канада е во домашна изолација поради сомнеж од КОРОНА. Тој одлучил да се самоизолира во моментот кога неговата сопруга покажала симптоми на грип. Неговата сопруга се […]

Занимливости

Доаѓа судниот час: Земјата ќе биде погодена од мега катастрофа, еве кога се очекува големиот удар

„Големата катастрофа, која што ќе ја предизвикаат ураганите Катерина и Мајкл, ќе се случи – можеби утре, можеби за неколку децении, напишал Бафет во годишното писмо до акционерите на компанијата […]

Коментари

Партијата на Мицковски се раздружи со над 140.000 членови, тешки времиња и потоп на повидок

Имено, иако повикуваа на ажурирање на некогаш 170 илјадното членство, скоро никој не се ажурираше. Беше направена невидена агитација и притисок за да се ажурираат членовите. Дури во некои од […]

Коментари

Ѓорчев, Димитар и Мицковски во очајничка мисија да го убедат членството да се ажурира, но тоа не наседнува

Деновиве шпартаат на терен, се појавуваат насекаде во очајнички обид да го мотивираат членството да се ажурира. Ние мислевме дека 30-40 проценти и покрај се ќе се ажурираат, но се […]

Избор на уредникот

Доказ: ВМРО-ДПМНЕ СО СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ, ЧЛЕНСТВОТО НЕ СЕ АЖУРИРА НЕ ГО САКААТ ХРИСТИЈАН ЗА ЛИДЕР

Насилното ажурирање на членството во Чаир помина катастрофално, членовите на ВМРО ДПМНЕ не сакаат да ги бројат како членови на неспособниот Христијан Мицковски… Будалана бара по 500 денари за електронски […]

Македонија

Во Скопје се дише само со маска, порака од младите до Шилегов

Младите му испраќаат порака на градоначалникот Петре Шилегов за големото загадување во Скопје. Како симбол на пораката која му ја испраќаат, едно момче застана пред бараките на Град Скопје, носејќи заштитна […]

Коментари

Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски

Во пресрет на најголемите турбуленции утре кога е мошне можно да се побара оставка од Мицковски и нов вонреден Конгрес на партијата Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски. […]