Ознака: катерина ивановска

Сцена

Катарина Ивановска објави преслатки фотографии со синчето

Познатата македонска манекенка, Катарина Ивановска на својот Инстаграм профил објави преслатки фотографии каде заедно со своето синче на Галичник се тркаат. Манекенката Ивановска, кој пред извесен период се породи со […]

Сцена

Се породи македонската убавица Катарина Ивановска- на свет донесе ќеркичка

Македонскиот модел со светска кариера Катарина Ивановска по втор пат стана мајка. Веста на Инстаграм ја сподели пејачката Тамара Тодевска. Македонската убавица доби ќерка која ќе се вика Кира, по […]

Сцена

Катарина Ивановска славеше роденден – еве колку години наполни македонската убавица

По неколкуте летни дестинации покрај море каде што отпатува, манекенката Катарина Ивановска се стационираше во Скопје, но за тоа имаше убава причина. Имено, таа во еден скопски ресторан ги собра […]

Сцена

Крвта не е вода: Kатарина Ивановска ја покажа сестра си

Откако пред нешто повеќе од една година на свет го донесе синчето Вања, манекенаката Катарина Ивановска му се посвети на мајчинството. Сепак, таа не ја запостави ниту кариерата, ниту пријателите, […]