Ознака: кола

Автомобилизам

„Џенерал моторс” повлече речиси 69.000 електро автомобили поради пожар во батериите

„Џенерал моторс” викендов повлече 68.687 електро автомобили Шевролет Болт (Chevrolet Bolt), откако имаше неколку инциденти на пожар на батериите. Според Детроит њуз, досега се забележани пет слични случаи кај автомобили […]

Црна хроника

Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар

Приведени две лица, прегазиле полицаец кој мерел на радар Министерството за внатрешни работи информираше дека се лишени од слобода се А.Д.(19) и К.М.(21), двајцата од Скопје, затоа што околу 01.00 […]

Црна хроника

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите?

Запалено Ауди во Скопје, кој дивее со колите? Денес, во утринските часови во МВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски […]

Автомобилизам

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iVја претставува иднината на ŠKODA

Изненадувачки практичен и секако Simply Clever: ENYAQ iVја претставува иднината на ŠKODA Емотивен, ефикасен, електрифициран: новиот ŠKODA ENYAQ iV означува пионерски чекор напред во стратегијата на ŠKODA. Првиот модел базиран на […]

Занимливости

Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра

Поради објава на Фејсбук полицијата му заплени БМВ од 350.000 евра Германската полиција на почетокот на февруари започнала истрага и го лоцирала 40-годишниот сопственик во градот Кајзерслаутерн. Оти се разбира […]

Црна хроника

По судар на „ауди“, „пежо“ и автобус на ЈСП, три лица пренесени во болница

На булевар „Никола Карев“ денеска околу 14 часот се случила сообраќајна несреќа меѓу „ауди“ со бугарски регистарски ознаки, „пежо“ со скопски и автобус на ЈСП. Во несреќата се повредени три […]

Сцена

Треба да и се одземе возачката: Луна Џогани прво возеше во спротивна насока, а со тоа што го направи потоа си ја заслужи казната!

Победничката на „Задруга“ Луна Џогани овие денови освен што мака мачи со законите во Србија, мака мачи и со папараците кои го снимија и овој нејзин срамен прекршок. Имено младата […]