Ознака: кремаст компир

Кулинарство

Идеален рецепт за зимските денови: Запечен кремаст компир со сланина – за целото семејство

Млекото и павлаката даваат сочност, ловоровиот лист, мајчината душица и лукчето даваат арома, а крцкавиот слој на пармезанот над компирите е неодолив. Оваа смеса од компири е идеално зимско јадење, […]