Ознака: критика

Вести

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК “Во името на Здружението “Прилепски бранители” и од мое лично име, најостро го осудуваме гестот на министерката […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Медена земја, една поинаква критика. Очи широко отворени

МЕДЕНА ЗЕМЈА? ОСКАР? -Одличен трејлер, нема што! Трејлер кој ве МАМИ да си замислите еден прекрасен филм за Македонската природа, традиционалното Македонско пчеларење, природниот, неконтаминиран и независен живот во Македонските […]

Избор на уредникот

Зошто сме иделе само пред домовите на ВМРО ДПМНЕ? Бреееј тенекија брееј!

Миленко сега и Бачев ли ќе го шеруваш? -коментар на слеп партиски Македонец на пост кај Миленко Неделковски во врска со вчерашниот протест пред домот на Василевски. -И до кога […]

Фото

Маж објави слика на заспан лекар за време на дежурство и го критикуваше: Никој не очекуваше дека ќе се случи ова…

Неодамна еден мексикански блогер објавил слика на лекар кој заспал за време на дежурството и го критикуваше за тоа дека не си ја извршува работата