Ознака: лифт

Македонија

Лифт се откачи во зграда во Скопје, повредени четири момчиња

Четири млади момчиња од Скопје се повредени откако се откачил лифтот во кој се наоѓале во зграда на улицата “Трифун Бузев“ во Скопје. Околу 15:40 часот во СВР Скопје било […]

Кошарка

Кошаркарите на Портланд половина час заглавени во лифт

Осум играчи на Блејзерс чекаа 30 минути пред да бидат извлечени од лифт во Бостон. Речиси половина кошаркари од екипата на Портланд трејлблејзерс беа заглавени во лифт во Бостон, каде […]

Вести

Дете преку порака напишана во лифт ги „воспита“ возрасните

Доказ дека ворасните може многу да научат од децата е и оваа фотографија која се појави на социјалните мрежи. Детенце ги замолува возрасните кои живеат во неговата зграда да не […]

Вести

Соработниците на Трамп фатени „на дело“ во лифт

На пикантериите и сочните случување кои се вртат околу новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп им нема крај.Имено, двајца соработници од тимот на Доналд Трамп беа снимениод страна на безбедносната […]

Балкан

Непознат маж со месеци уринирал во лифт на една зграда: Долго ќе се зборува за генијалното решение на еден станар за овој проблем!

Непознато лице неколку месеци уринирало во лифт на една зграда. Оваа постапка ги налути станарите.Станар од истата пронашол решение за големиот проблем, со кој и другите од оваа зграда секојдневно […]

Видео

Како да преживеете слободен пад во лифт?

Истражувачите од Центарот за биомедицинско инженерство на Технолошкиот Институт во Масачусетс, САД, откриваат кој е најдобриот начин да преживеете слободен пад во лифт.Ако лифтот почне да паѓа, инстинктот најверојатно прво […]

Занимливости

Ќе се изненадите: Еве каква улога има копчето за затворање на вратата од лифтот!

Дури и неколку секунди чекање вратата од лифтот да се затвори прави некои од нас да бидат нетрпеливи. Во тие моменти се посегнува по копчето за затворање на вратата, за […]

Црна хроника

Соседите раскажуваат за детето кое загина во лифт: Тргнав по него и…

Цела Македонија е во црно по грозоморниот настан во лифт во Куманово, каде почина шестгодишно дете. Станарите на зградата на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ се во шок по трагедијата […]

Црна хроника

Кумановчани во ШОК: шестгодишно дете загина во лифт

Според информациите од Итната медицинска помош детето имало повреди на главата. Се уште нема информации како се случила несреќата, неофицијално вратата на лифтот се расипала.Трагедија во Куманово. Шестгодишно дете загинаво  […]