Ознака: Маги де Блок

Занимливости

Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе

Белгиската министерка за здравство, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманието на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави. Овојпат тоа е поради заштитната маска. Во […]