Ознака: Македонија

Сцена

Марјана повторно преубава и пресекси

Марјана повторно не изненади. Нема крај на убавината кога таа настапува. Сите со нетрпение ги очекуваме нејзините настапи. Знаете дека ПУЛС24 редовно пренесува и коментира за сите нејзини настапи. Веруваме […]

Издвојуваме

Дехари не е од тука?!

Насловот е логичен кога се знае дека на прашање до новиот кичевски градоначалник кој ги поставува јарболите со албански знамиња, тој одговара дека не знае!? Мисли дека на тој начин […]

Занимливости

Porsche Македонија започна награден квиз!

Porsche Macedonia започна награден квиз на социјалната мрежа Facebook, со вредни и интересни награди. Низ 20 едукативни квиз прашања и помошни линкови за одговор на истите, Porsche ве воведува во светот на своите најнови достигнувања и воедно ве […]

Македонски фудбал

Македонија против Белгија на „Филип Втори“

Македонија и Белгија, во Скопје ќе се соочат во квалификациите за пласман на Светското првенство во Бразил. Овој дуел, заедно со дербито во А групата, Хрватска-Србија, е еден од најпривлечните […]

Фото

Фото: Како изгледаше плоштад „Македонија“ некогаш

Плоштадот „Македонија“ бил и ќе остане една од најзначајните знаменитости на градот Скопје. Денес него го разубавуваат многуте споменици но и многуте нови градби  и реконструираниот  изглед на старите градби. […]

Занимливости

Познат македонски водител приведен во Србија– го снимал сексот со 21 годишно момче, по што бил уценуван

Наш познат водител на едно од македонските радија бил притворен во Србија, откако претходно, го снимал сексуалниот однос со 21 годишно момче од Нови Сад, објавува Либертас. Информацијата, кои како […]

Македонски фудбал

Со билет за натпреварот Македонија Белгија- промотивно 1 ЏаБест + 1 гратис

Операторот ОНЕ во четвртокот објави дека со купен билет за фудбалскиот натпревар помеѓу Македонија и Белгија, кој ќе се одржи на 22-ри март на Националната Арена „Филип Втори“ во Скопје, […]

Регион

Бројот на албански гласачи се намалува, загрозен цензусот

Бројот на албански гласачи се намалува во последните десет години, а владејачката ДУИ најмногу губи од својот електорат, додека најмногу добиле помалите партии, покажа анализата на „Либерта институт”. Во 2011 […]