Ознака: макфакст

Балкан

Полициска станица во Атина нападната со молотови коктели

Непознати напаѓачи ноќта кон неделата ја нападнале полициската станица во близина на Акропол во грчката престолнина Атина, соопшти во неделата полицијата.Околу 20 луѓе врз полициската станица фрлила седум молотови коктели, […]