Ознака: Марко Миљковиќ

Сцена

Шок најава на Марко Миљковиќ: „Породувањето на Луна ќе го снимам со дрон“!

Марко Миљковиќ поради коронавирусот нема да смее да присуствува на породувањето на неговата сопруга Луна, па ссмислил како да го сними раѓањето на нивната ќерка Миа. „Поради корната, лекарите не […]

Сцена

Анабела изненадена од тајната венчавка на Луна и Марко: „Не знам дека ја омажив ќерката“

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ се венчаа вчера во тајност, а мајката на Луна, Анабела Атијас е изненадена од овој потег на ќерката. „Јас не знам. Во црн фустан? Јас […]

Сцена

Луна и Марко се селат од Белград: Еве каде ќе живеат со бебето

Луна Џогани (24) и Марко Миљковиќ (37) планираат да се иселат од нејзиниот стан во една белградска населба, откако дознале дека ријалити ѕвездата е бремена. – По веридбата, Луна навистина […]

Сцена

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ

По веридбата на Луна, конечно се огласи и нејзината најголема љубов, Слоба Радановиќ кој за медиумите проговори за веридбата на неговата поранешна девојка со Марко Миљковиќ, бидејќи досега не се […]

Сцена

По веридбата со Марко, Луна слушна со Анабела: „Ми беше тешко, заплакав“.

Пред неколку дена Марко Миљковиќ ја запроси Луна Џогани, а на прославата што се одржа по тој повод присуствуваа и најблиските луѓе.  Она што најмногу ја заинтригираше јавноста беше врската помеѓу […]

Сцена

Луна Џогани кажа ДА: Никој не веруваше во нивната љубов, но на крај – победија!

Луна Џогани и Марко Миљковиќ својата врска ја започнаа во „Задруга“. Во нивната љубов никој не веруваше, но тие им ја затворија устата на злобниците и издржаа во љубовната врска. […]

Сцена

Луна и Марко разменуваат нежности на базен: „Животот е преубав“

Луна Џогани на својот Инстаграм „стори“ објави видео во кое си разменуваат нежности на базен со момчето Марко Миљковиќ. Тие не ја открија дестинацијата каде што се наоѓаат, но со […]