Ознака: медиуми

Издвојуваме

ПРЕДИЗВИЦИ СО КОИ СЕ СООЧУВААТ МЕДИУМИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА КОВИД-19 И ВАЖНОСТА НА СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ

Заштитата на слободата на изразување и слободата на медиумите во време на пандемија е од витална важност за зачувување на европските вредности и унапредување на нашите демократски општества. Сведоци сме […]

Балкан Вести

Македонски новинари и медиуми финансирани од грчки тајни фондови

  Околу еден милион евра од тајните фондови на грчкото МНР биле искористени за финансирање на медиуми во Македонија и Албанија и за поддршка на православни цркви, според информациите што […]

Вести

Како во Северна Кореја: Блокиран пристапот во Владата критичките медиуми, соросовите си работат

Со доаѓањето на новата Влада, во Македонија дојде и северно- корејскиот живот. Како никаде на Балканот и никаде во Европа, македонската влада го блокира пристапот до критичките медиуми во оваа […]

Вести

СДСМ без дебата ќе ја крои судбината на медиумите

Без никаква дебата, СДСМ ќе ја крои судбината на медиумите. Владата подготвува нов закон за реформи во медиумите без притоа да ги слушне ставовите на медиумската фела. Законот експресно ќе се […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Медиумите кои не се под контрола на Заев се најголеми непријатели на СДС

СДС е партијата која најбрутално ги прогласуваше медиумите кои не им се под контрола за најголеми политички непријатели, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Сипматизери […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Медиумите кои не се под контрола на Заев се најголеми непријатели на СДС

СДС е партијата која најбрутално ги прогласуваше медиумите кои не им се под контрола за најголеми политички непријатели, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Сипматизери […]

Вести

Резилот на медиумите на СДС не им дозволува да се израдуваат на победата на Вардар

И кога Македонија се радува на еден од најголемите спортски успеси, во случајов во клупскиот ракомет, редно е јавноста да биде потсетена на мизерните обиди на СДС кои преку соросоидните […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС почна да се пресметува со медиумите

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Владата на СДСМ почнала да се пресметува со медиумите кои лидерот на партијата Зоран Заев ги прогласи за најголеми непријатели.– Тиранијата и притисокот врз медиумите е […]