Ознака: мотор

Останати спортови

И Валентино Роси е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

И Валентино Роси (39) е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ. Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси е позитивен на коронавирус. Ќе ги пропушти трките што следуваат. Објави твит со кој ги извести […]

Занимливости

Татко за пример: Направил мотор за „социјално дистанцирање“ за да ја носи ќерката на училиште

Таткото, Парт Саха од Агарале, кој работи и како механичар направил мотор, кој овозможува физичка дистанца, за да може да ја носи својата 8 – годишна ќерка на училиште, а […]

Црна хроника

Со „молотов коктел“ од мотор во движење запалиле мерцедес

Со „молотов коктел“ од мотор во движење запалиле мерцедес На 19.04.2020 година околу 04,30 часот добиена е дојава за опожарено патничко мотороно возило на ул. “Алпи“. По излегување на лице […]

Сцена

Џорџ Клуни повреден во сообраќајка

Џорџ Клуни доживеал сообраќајна несреќа на Сардинија, по што бил хоспитализиран. Според италијанскиот весник „La Nuova Sardegna“, 57-годишниот актер со мотор се судрил со автомобил кој нагло го променил правецот […]

Балкан

Последна порака на момче кое настрада на мотор: „Замисли умираш, а не се одјавиш од Фејсбук“

Во тешка сообраќајна несреќа умре моторциклист од Пуле во Хрватска, потврди истражната полиција. Несреќата се случила на патот Новиград-Нова Вас кога се судриле моторциклист „кавасаки“ и автомобил „даево“, кој доаѓал од […]