Ознака: напиток

Живот

ЗАБОРАВЕТЕ НА БОЛКАТА: Со овој МОЌЕН напиток зајакнете ги вашите колена

Ви носиме еден ефикасен и природен начин за јакнење на лигаментите и тетивите, и на тој начин можете да го подобрите квалитетот на живеењето.Колената се едни од најважните зглобови во […]

Живот

Секое утро пиев топла вода со мед и лимон: Еве што се случи!

Пред една година, пијалок од лимон и мед купував во пакувања, само кога имав грип. Не ми помагаше многу, па се одлучив на промена. И доживеав фасцинантни резултати!Вистинскиот лимон и […]

Живот

Пијте го овој ДОМАШЕН напиток наутро и навечер и гледајте како се ТОПАТ килограмите!

Вежбањето и здравата исхрана се дел од процесот за губење на килограмите. Но, ако сакате да се забрза процесот, тогаш би требало да го пробате овој природен напиток!Потребни состојки: 2/3 […]

Живот

БЕЗ ригорозни диети! Пијте го овој НАПИТОК и за седум дена килограмите ќе се стопат!

Уште не е доцна да ја подготвите вашата фигура за годишен одмор…Ви претставуваме рецепт за напиток, од кој за кратко време ќе изгубите килограми, а при тоа, не морате да […]

Живот

Драматично ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ на научниците: Врелите напитоци предизвикуваат РАК НА…

Сите ние купуваме чај кога сме настинати, но  доколку  чајот, или некој  друг напиток, се пие врел, тоа може да ја предизвика најтешката  болест на денешницата.Конзумирањето на многу топли напитоци […]

Живот

За само 7 дена отстранете 8 см во струк: Овој напиток од 3 намирници ќе ви го стопат салото околу струкот!

Состојките кои ви требаат се зелен чај, ловоров лист и цимет.- 800 мл вода нека проврие па додадете едно стапче цимет, потоа додадете 3 ловорови листови и сулена лажица зелен […]

Живот

Напиток од магдонос чиј ефект ги ШОКИРА И ЛЕКАРИТЕ: Намалете го холестеролот и стопете ги масните наслаги!

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елиминираат токсините од телото.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта […]