Ознака: насилници

Црна хроника

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка Двајцата штипјани кои навредуваа и тепаа 21 годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимаа […]

Вести

Колку години затвор им следува на “МАЖИШТАТА“ од Штип според македонските закони

Колку години затвор им следува на “МАЖИШТАТА“ од Штип според македонските закони Македонија вчера се разбуди згрозена, а потоа и гневна на двајца мажи од Штип. Згрозена од снимката која […]

Вести

ИНФОМАКС: ПРИЛЕПЧАНИ ГИ ИДЕНТИФИКУВАА ВАНДАЛИТЕ: Полицијата сеуште „трага“ по вандалите, прилепчани ги идентификуваа!

Полицијата на СДС молчи. Сите се прашуваат зошто? Се чини затоа што ги штити партиските војници кои имаат за задача да уништуваат се што е патриотско и македонско.  Народ со […]

Вести

Насилниците кои го претепаа 68-годишниот алпинист Јове, сѐ уште се на слобода

Четврти ден откако на улица беше претепан истакнатиот македонски алпинист Јован Попоски, МВР сѐ уште работи на расчистување на случајот.Иако неофицијално полицијата има сомненија за две лица дека го нападнале […]

Балкан

Група насилници силувале син на министер

Голема акција за заплена на дрога која служи за силување, спроведе српската полиција синоќаОваа акција отпочна откако бил силуван синот на еден српски министер. Како што дознава српскиот портал Курир, […]

Вести

Диме Спасов поднесе кривична пријава до насилниците кои го нападнале

Ексклузивно дознаваме дека заменик министерот Диме Спасов поднел кривична пријава до насилниците кои вчеравечер го нападнале и бркале возилото во кое се превезувал Спасов. Како што претходно објавивме, групата која го […]