Ознака: насмевка

Живот

Три работи кои момчињата веднаш ги забележуваат кај тебе – ова остава најголем впечаток!

Твоите заби Забите ги откриваат нашата возраст, здравје и некои црти на личноста. Ако пиеме многу кафе, пушиме или не одржуваме хигиена, има големи шанси другата личност да го прочита […]

Живот

Жените со овие три особини можат да го освојат секој маж

Надворешен изглед, шминка, облека…Сето тоа навистина привлекува, но…Она што мажите го бараат е нешто сосема друго и доколку ги имате овие особини можете да го освоите секој маж. 1. Насмевка […]

Живот

Како да разликувате искрена од лажна насмевка?

Насмевката претставува визуелна експресија на позитивните емоции и радоста. Меѓутоа, луѓето понекогаш насмевката ја користат за да се ослободат од непријатните ситуации или чувства. Сепак, постои ситница на лицето која […]

Мода

Едноставни трикови за совршена насмевка на фотографиите

Ако мислите дека мора да се родите фотогенични – грешите. Секој може да изгледа добро на фотографиите, важни се само позите и подготовките. Можеби не се чувствувате најпријатно кога некој […]

Живот

Оваа жена се нема насмеано 40 години – Еве која е причината

Тес Кристиан е 50 годишна жена која изминативе 40 години ги поминала без насмевка на лицето, намерно.Таа вели дека не го избегнува хуморот, ниту дружењето пријателките, туку само одбива да […]

Видео

ЗА ДОБРО УТРО: Неодоливи бебиња го освојуваат светот и ништо не може да го запре ова заразно смеење

Овие бебиња на различни начини ги фасцинираат своите родители.Добро утро! Децата се украс на светот,но некои деца се неодоливо духовити! Овие бебиња на разни начини фасцинираат и им мамат насмевка […]

Занимливости

Мала ситница на лицето открива дали насмевката е искрена или не: Дали знаете која е?

Насмевката е визуелно изразување на емоционални состојби како радост, среќа или олеснување. Во некои прилики може да биде предизвикана од спротивни емоционални состојби како срам, збунетост… Дали нечија насмевка е […]